Urządzamy pokój dziewczynki na poddaszu

Zaadaptowanie poddasza zawsze jest sporym wyzwaniem, a jeśli jego nowym lokatorem na zostać dziecko, to sprawa staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo, które musimy maluchowi zapewnić pośród skosów i kantów. Umeblowanie takiego pomieszczenia też nie jest proste chociażby ze względu na to, że nie wszędzie zmieści nam się szafa, jak również nie wszędzie możemy postawić łóżko dla dziecka. Dlaczego? Bo ustawienie łóżka bezpośrednio pod ścianą ze skosem to ryzyko tego, że dziecko wstając będzie uderzało główką o ścianę. W związku z tym takie rozwiązanie zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Ogólnie rzecz biorąc skosy bardzo utrudniają zadanie, ponieważ zabierają dużo przestrzeni, której w pokoju dziecięcym zazwyczaj i tak nie jest dużo. A przecież muszą się tam znaleźć strefy do nauki, zabawy oraz odpoczynku i spania… Zatem zacznijmy od najtrudniejszego czyli od odpowiedzi na pytanie jak zagospodarować przestrzeń pod skosami i jak w takim wnętrzu rozmieścić meble dla dziewczynki, która wkrótce ma zamieszkać na poddaszu…

 

Skos to doskonałe miejsce, które możemy wykorzystać na komodę, szafki oraz półki, na których znajdą swoje miejsce liczne zabawki. Inną opcją na zagospodarowanie tej powierzchni jest ustawienie pod skosem biurko. Będzie to w pełni bezpieczne rozwiązanie, a ścięta ściana nie będzie w niczym przeszkadzała. Jeżeli dodatkowo w tym miejscu poddasza znajduje się okno, to jest to wyłącznie zaletą, ponieważ duży dopływ dziennego światła do biurka jest jak najbardziej pożądany. Na poddaszu bardzo dobrze sprawdza się również łóżko piętrowe. Producenci mebli oferują nawet gotowe zestawy łóżek pod którymi zamontowane są szafki lub wkomponowane biurka. Całość jest ze sobą spójna i robiąca duże wrażenie. Takie meble dla dziewczynki będą nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo efektowne, czego z pewnością będą jej zazdrościły odwiedzające ją koleżanki.

Pokój na poddaszu łatwiej się urządza dla małego dziecka, którego wzrost sprawia, że skosy nie stanowią takiego problemu jak w przypadku nastolatka. Poza tym meble dla dziewczynki, ich wybór oraz sposób ich ustawienia to zadanie dla rodziców. W przypadku starszych dzieci sprawa nie jest już taka łatwa, ponieważ mają one swoje wymagania i oczekiwania względem tego, jak ma wygląda ich pokój.

A jak pomalować ściany w pokoju pełnym skosów? Otóż niskie powierzchnie lepiej będą się prezentowały jeżeli będą w jasnych, stonowanych odcieniach. Jednak pokój dziecięcy ma to do siebie, że musi znaleźć się w nim ożywczy kolor. I w związku z tym warto wprowadzić go na niskich ścianach. Natomiast te, które są pełnowartościowego wymiaru pomalujmy na stonowany kolor. W pokoju dziewczynek często znajdują się również motywy z bajek czy inne dekoracje ścienne, które świetnie będą się prezentowały na jasnej ścianie będącej tłem dla baśniowej ozdoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *