Styl marynarski w pokoju chłopca

Chłopcy uwielbiają historie pełne przygód, tajemniczych skarbów, morskich stworów i piratów. Nie dziwi zatem fakt, że ich marzeniem jest chęć posiadania namiastki tego magicznego wodnego świata w swoim pokoju. Stąd też styl marynarski cieszy się od lat ogromną popularnością, a szeroki wybór mebli oraz dodatków sprawia, że urządzanie takiego pomieszczenia to prawdziwa frajda i zabawa również dla dorosłych. Pokój utrzymany w stylu marynistycznym pozwala na stworzenie jasnego, przestronnego wnętrza, pełnego świeżości i… morskiej bryzy.

 

Meble z klimatem

Meble dla chłopca w stylu marynarskim to przede wszystkim proste kształty oraz połączenie bieli i niebieskiego… Obecnie dostępne są bardzo nowoczesne meble, które łączą ze sobą te dwie barwy. Przykładem może być piętrowe łóżko, które w oryginalny sposób połączone jest z biurkiem czy szafkami. Takie rozwiązanie jest niebywale praktyczne, szczególnie jeżeli pokoik dziecięcy jest dość małych rozmiarów. Innym rozwiązaniem jest kupno mebli białych, które są prostokątną bryłą bez zdobień. Taka biała szafka na zabawki lub ubrania do złudzenia będzie przypominała kufer, jaki możemy spotkać na statku. W zależności od wieku dziecka, możemy komponować z meblami różne dodatki i motywy. Meble dla chłopca, który ma cztery czy pięć lat można ozdobić za pomocą szablonów i farbek do drewna. W ten sposób wyczarujemy przepiękny podwodny świat pełen rybek i innych podwodnych stworów. 

Nieodzowne marynarskie pasy

Jeśli styl marynarski to nie może zabraknąć pasów… Bardzo efektownie prezentują się wnętrza, w których tylko jedna ze ścian ma ten charakterystyczny marynarski akcent, a pozostałe pozostają gładkie. Do wyboru mamy szablon i własnoręczne malowanie pasów lub wykorzystanie gotowej tapety. Decydując się na farbę możemy wybrać połączenie bieli z błękitem, granatem, a nawet wkomponować do odrobinę czerwieni. Wszystko zależy od tego, jak mocny akcent chcemy uzyskać. Z kolei w przypadku tapety można pokusić się o wykończenie w formie pasów dekoracyjnych, na których znajdują się muszle czy żaglówki. 

 

Nie zapomnijmy o dodatkach, które bardzo często mają wpływ na efekt końcowy… Poduszki z kotwicą, niebieskie zasłony, zegar imitujący ster czy pościel w marynarskie wzory idealnie będą się prezentowały z meblami i kolorem ścian.  Chłopiec, który interesuje się podwodnym światem z pewnością posiada bogatą kolekcję statków, latarni morskich czy kotwic, które obowiązkowo muszą być w takim wnętrzu wyeksponowane. W tej ostatniej fazie remontu, kiedy skupiamy się na wyborze dodatków postarajmy się zaangażować w to naszego małego marynarza. Na pewno chętnie będzie współpracował, co da mu dużą satysfakcję i możliwość dumnego komunikowania, że miał wkład w wygląd swojego nowego pokoju.

 

Taki designerski, bajkowy pokój, który jest spełnieniem marzeń to bezpieczna przystań, w której maluch z wielką ochotą będzie przebywał i rozwijał swoje pasje oraz umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *