Pomysły na pokój dla chłopca

Remontując pokój dziecięcy musimy brać pod uwagę wiek młodego człowieka, który w nim zamieszka. Co innego bowiem będzie się podobało trzylatkowi, a zupełnie co innego przypadnie do gustu ośmiolatkowi, który uczęszcza już do szkoły i uważa, że na pewne rzeczy jest już za duży. Dlatego jeżeli chcemy zakupić meble dla chłopca, który potrafi już w pewnym stopniu stanowić o sobie i swoich upodobaniach albo stoimy przed dylematem wyboru koloru farby, która znajdzie się na ścianach, to najlepszą decyzją jest konsultacjach w tych sprawach z samym zainteresowanym. W momencie kiedy dziecko będzie miało wpływ na wygląd swojego pokoju wtedy mamy gwarancję tego, że będzie chętnie w nim przebywać, ponieważ na pewno będzie mu się on podobać. Ponadto z dumą będzie zapraszał do swojego pokoju kolegów i z dumą prezentował swoje królestwo, które pomagał rodzicom urządzić… O czym z pewnością nie omieszka wspomnieć tym, którzy będą go podziwiać.

Rodzice muszą jednak stać na straży i analizować czy pomysły jakie zgłasza pociecha są funkcjonalne i praktyczne. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, którymi warto się kierować przy remoncie pokoju dziecka… Zacznijmy od mebli. Jakie powinny być meble dla chłopca?  Jeśli chcemy żeby był nimi zachwycony, to z całą pewnością powinny łączyć w sobie oryginalność oraz ciekawy design. Jednak z punktu rodzica najistotniejsze jest to, żeby spełniały swoje zadania a więc były funkcjonalnego. Stąd też nieodzownym elementem, który musi się znaleźć we wnętrzu chłopca jest biurko, szafa oraz szafki… Biurko to propozycja nie tylko dla dziecka, które rozpoczęło już naukę, ponieważ przyda się również kilkulatkowi, który będzie przy nim na przykład malował. Dużą popularnością cieszą się w ostatnim czasie gotowe komplety mebli, które są ciekawie ze sobą łączone. Przykładem może być łóżko piętrowe, które ma wbudowane biurko, szafki lub nadbudowane półki. Innym pomysłem jest biurko, które postawimy w rogu pokoju, a którego kształt przypomina literę L. Taki mebel również będzie się interesująco prezentował, a dodatkowo pozwoli maksymalnie zagospodarować przestrzeń.

Teraz przejdźmy do kolorystyki… Pamiętajmy, że pastelowe kolory ścian, które sprawdzą się u małego dziecko, nieco starszemu mogą się już nie podobać, ponieważ będą uważane za zbyt dziecinne i infantylne. Dlatego warto decydować się na tak zwane bezpieczne kolory. W przypadku pokoju chłopca będzie to kolor niebieski, który można by rzec, że przypisany jest do tej płci lub kolor neutralny, taki jak chociażby zielony. Ten pierwszy należy do kolorów chłodnych, natomiast zielony działa kojąco, pozytywnie wpływa na wzrok i jest kolorem ciepłym… I choć wybór koloru farby nie jest łatwy, ponieważ różne odcienie sprawiają, że nie wiemy na który się zdecydować, to pamiętajmy, że kolor ścian to ten element wystroju pokoju, który szybko i tanim kosztem można zmienić. Zaleca się, aby pokój dziecka odświeżać średnio co 3-5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *