Nowoczesny pokój dla dziewczynki

Dziewczynki już od najmłodszych lat lubią otaczać się ładnymi przedmiotami, do których przywiązują dużą wagę. Nie inaczej sytuacja wygląda w odniesieniu do wystroju pokoju. Meble, firanki czy kolory ścian to elementy, które zwracają uwagę kilkuletnich dam… Nie może zabraknąć oczywiście elementów bajkowych, które będą przyozdabiały pokój oraz odnosiły się do aktualnych zainteresowań malucha.

 

Aby pokój można było uznać za funkcjonalny to rzeczą naturalną jest, że nie może zabraknąć w nim mebli. Meble dla dziewczynki muszą składać się odpowiedniej ilości szafek, które pomieszczą ubrania oraz półek, na których będą prezentowały się liczne zabawki. Na szczęście większość mebli można komponować według własnego uznania oraz możliwości metrażowych. Innymi słowy możemy zamówić biurko, szafę i komodę lub też możemy rozbudować ten zestaw o regały, półki wiszące, dostawki czy stoliki. Tak naprawdę to z ilu elementów będą się składały meble dla dziewczynki zależy tylko od nas. Nowoczesnym i efektownym rozwiązaniem jest wybór mebli, które łączą w sobie dwa lub trzy kolory. Popularne są również szafy, na których znajduje się wizerunek np. żyrafy. Takie nowoczesne modele to świetna propozycja zarówno do pokoju dziecięcego, jak i młodzieżowego.

Dużą rolę odgrywa też oświetlenie… Ciepła barwa sprawi, że wnętrze będzie wyglądało na przytulne. W pokoju małej księżniczki trzeba tak rozplanować oświetlenie, aby znajdowało się kilka jego źródeł… Sam żyrandol nie wystarczy. Niezbędne będą jeszcze kinkiety czy lampka nocna przy której bardzo często dzieci zasypiają. Punktowe oświetlenie, które będzie padało na meble dla dziewczynki lub ścianę stworzy wyjątkowy klimat i nada pomieszczeniu jeszcze bardziej nowoczesnego charakteru.

 

Urządzając kącik, w którym dziecko będzie mogło odpocząć lub posiedzieć z koleżankami, warto rozważyć zakup dużych puf. Są one bardzo wygodne i designerskie. Ich obszerność sprawia, że dziecko może się na nich położyć i poczytać książeczkę lub pooglądać bajkę…

 

Wybieranie uroczych dodatków do pokoju dla dziewczynki jest bardzo przyjemną czynnością, ale pamiętajmy o tym aby zachować umiar i nie przesadzić z ilością bibelotów.

Pokój dziecka ma być bowiem przede wszystkim funkcjonalny.

A zbyt dużo kolorowych przedmiotów wprowadzi tylko niepotrzebny chaos. Nie zapomnijmy również o tym, aby wygląd pokoju uzgodnić z pociechą. W końcu kilkuletnia dziewczynka doskonale potrafi już wyartykułować co jej się podoba i co by chciała, aby znalazło się w jej pokoju. Dlatego weźmy to pod uwagę, a w razie pomysłów, które niezbyt nam przypadają do gustu, postarajmy się pójść z dzieckiem na kompromis. Możliwości są ogromne i z całą pewnością uda się wybrać takie meble dla dziewczynki czy dodatki, które zadowolą obydwie strony…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *