Meble dla dzieci na lata

Chyba nikt z nas nie przepada za remontami, dlatego zwykle przeprowadzamy je raz na kilka lat. Wydaje Ci się, że w pokoju malucha jest to niemożliwe? W takim razie jesteś w błędzie. Umiejętnie urządzone wnętrze pokoju dziecięcego sprawi, że będzie ono służyło dziecku przez lata. A my dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić nie tylko czas i nerwy związane z kolejnym remontem, ale również, a może przede wszystkim pieniądze… Zatem o czym należy pamiętać kupując meble dla dzieci i planując wystój wnętrza? Podpowiadamy!

 

Pokoik dla niemowlaka

Urządzając pokój dla maleństwa, które niebawem ma przyjść na świat skupiamy się na każdym detalu. Wiąże się z tym uzasadniona ekscytacja i euforia. Chcemy żeby było pięknie, przytulnie i bezpiecznie. A co z funkcjonalnością na lata? To zwykle schodzi na drugi plan. W tym momencie dla zdecydowanej większości rodziców najważniejszy staje się design. W końcu wkrótce przez pokoik przewinie się tabun znajomych, którzy będą podziwiali naszą małą kruszynkę. Po drugie, niektórzy z Was pomyśleli sobie zapewne o jakiej funkcjonalności na lata może być mowa w kontekście pokoju niemowlaka. Ano może! Przykładem jest przewijak i komoda. Dostępne są komody z przewijakiem, który później można zdemontować, dzięki czemu mebel z powodzeniem służy przez lata. Modne w ostatnim czasie meble w kolorze białym, kremowym czy pastelowym to również zakup, który jest przyszłościowy. Wystarczy tylko zmieniać dodatki, motywy z bajek, które aktualnie są chętnie oglądane przez dziecko czy przedmioty związane z zainteresowaniami malucha. Ponadto meble, jak i całe wnętrze utrzymane w stonowanych kolorach pozytywnie wpływa na mózg, sprzyja koncentracji i nie rozprasza. Jednym słowem z takiego wnętrza urządzonego na lata płyną same korzyści. Tak dla dziecka, jak i dla rodziców.

Kupujemy łóżko – jakie wybrać?

Dziecko jest już na tyle duże, że pora rozstać się z łóżeczkiem ze szczebelkami, ale jednocześnie zbyt małe żeby kupować mu pełnowymiarowe łóżko… Tak myśli wielu rodziców i dlatego decyduje się na zakup tak zwanego łóżka pośredniego. Tylko po co, skoro trzyletnie dziecko może już spokojnie spać na takim, na jakim wyśpi się również dorosły? Jeżeli kupimy łóżko pośrednie, to niedługo będzie nas czekał kolejny wydatek, który można w prosty sposób wyeliminować. Zatem pozbywając się łóżeczka, kupujmy łóżko pełnowymiarowe lub takie, które rośnie razem z dzieckiem, ponieważ można je rozsuwać i w efekcie również otrzymamy łóżko o standardowych wymiarach. Jeżeli boimy się, że dziecko w nocy spadnie z normalnego łóżka, w którym nie ma już szczebelek, to podłóżmy na podłogę poduszki czy koce. Jednak nie musimy się obawiać, ponieważ ewentualny upadek z takiej wysokości nie stanowi dla dziecka niebezpieczeństwa i nie wyrządzi mu krzywy. 

 

Pamiętajmy, że meble dla dzieci to bardzo ważne wyposażenie pokoju, bo muszą pomieścić ubrania, mnóstwo zabawek, sprzyjać nauce i nie zawierać szkła czy ostrych krawędzi, które zagrażałyby bezpieczeństwu. Dlatego kupujmy je z rozmysłem, aby spełniały swoje zadania jak najdłużej to możliwe. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *