Meble dla chłopca a meble dla nastolatka

Czas płynie nieubłaganie i nawet nie zdążymy się obejrzeć, a z naszego małego chłopca wyrośnie mający coraz więcej do powiedzenia i stawiający coraz więcej wymagań nastolatek. Wraz z tą przemianą, zmianie ulegną również preferencje związane z tym, jak powinien wyglądać pokój, w którym nastolatek spędza bardzo dużo czasu ucząc się, spotykając ze znajomymi, grając czy też przeżywając swoje pierwsze rozterki miłosne. Odpowiednie meble dla chłopca, który coraz bardziej będzie przypominał młodego mężczyznę pozwolą stworzyć przestrzeń, w której młody człowiek będzie czuł się komfortowo.

Młodzieżowe meble pozbawione są wszelkiego rodzaju zdobień, które mogłyby zostać uznane za dziecinne. Dlatego jeżeli decydujemy się na zakup mebli do pokoju kilkulatka i chcemy żeby służyły przez lata, to postawmy na uniwersalizm. Co to oznacza? Uniwersalne meble dla chłopca, to takie które są jednolite i nie posiadają żadnych dekoracji. Taki mebel sprawi, że nie będziemy musieli się go pozbywać kiedy nasz maluch nieco podrośnie. Dostępne są różne ciekawe rozwiązania, które pomimo prostoty tworzą oryginalny design. Jeżeli meble wykonane są z płyty MDF to możemy zmieniać jej wygląd za pomocą różnego rodzaju naklejek czy fototapet. Z kolei meble wykonane z drewna z powodzeniem można przemalowywać na kolor, który aktualnie odpowiada gustom ich posiadacza.

Meble dla nastolatka obowiązkowo muszą posiadać biurko przy którym będzie można odrabiać lekcje oraz przygotowywać się do sprawdzianów oraz szafę, która pomieści wszystkie ubrania. Kolejnym ważnym meblem jest zamykana szafka. Przyda się na różne skarby, które nasz nastolatek zgromadził jeszcze jako mały chłopiec, a pomimo że nie chce się z nimi rozstawać, to nie uważa za stosowne ich dalsze eksponowanie. Jednym słowem uważa, że ustawiony na półce samochód czy pluszowa maskotka to przedmioty pasujące do pokoju dziecka, a nie wystroju młodzieżowego. Dlatego też takie pamiątki chciałby schować przed oczami odwiedzających go osób.    

Remont w pokoju nastolatka jest o tyle łatwym zadaniem, że w większości to on decyduje o tym, w jakim charakterze będzie on utrzymany. Jednak warto żeby decyzje odnośnie kupna mebli i wystroju były przemyślane, ponieważ jeżeli nastolatek będzie się kierował chwilową modą czy fascynacją jakimś motywem, to wkrótce może okazać się, że aranżacja pokoju straciła na aktualności i przydałaby się kolejna metamorfoza. A to przecież koszty, których chcielibyśmy uniknąć. Dlatego meble dla chłopca oraz meble dla nastolatka niech będą dobrze przemyślanym wyborem, aby mogły służyć przez długie lata i rosnąć razem z dzieckiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *