Małe pokoje dziecięce  i wyzwanie ich urządzania

Meblowanie pokoju kilkuletniego dziecka to zawsze nie lada wyzwanie dla rodziców. Bo przecież maluch ma już zazwyczaj swoje wymagania i wizję tego, co chciałby mieć w swoim nowym pokoju, a to trzeba umiejętnie połączyć z funkcjonalnością i bezpieczeństwem. Sprawa komplikuje się kiedy pomieszczenie jest niewielkich rozmiarów. Na szczęście producenci mebli przewidzieli sytuację i proponują praktyczne rozwiązania, jak w małym wnętrzu zmieścić wszystko to, co jest niezbędne. A z całą pewnością zalicza się do tego łóżko, biurko, szafa oraz półki i szafki na zabawki i skarby małego odkrywcy.

 

Od czego należy zacząć urządzanie pokoju swojej pociechy?

Szczególnie jeżeli jego powierzchnia nie jest dużych rozmiarów? Otóż podstawą jest dobre rozplanowanie. Kiedy wszystko wymierzymy i będziemy wiedzieli czego potrzebujemy, wtedy zakupy na pewno przebiegną sprawniej, a remont nie będzie się niepotrzebnie przeciągał. A jeżeli nie mamy pomysłu lub nie do końca wiemy, jak pokój powinien być umeblowany, to świetną inspiracją może okazać się przeglądanie zdjęć, jakie znajdują się w Internecie. Zaletą oglądania zdjęć na stronach producentów mebli lub sklepów zajmujących się ich rozprowadzaniem jest to, że jak tylko jakaś kolekcja przypadnie nam do gustu i spełni wszystkie oczekiwania, to od razu będziemy mogli ją zamówić. 

Jeden mebel – wiele funkcji

W małych pomieszczeniach mebel wielofunkcyjny to prawdziwy skarb. Dlatego połączenie piętrowego łóżka z biurkiem, które znajduje się bezpośrednio pod nim, małą szafką i półkami to strzał w dziesiątkę. Takie meble dla dzieci dostępne są zazwyczaj w co najmniej dwóch wersjach kolorystycznych, po to, aby pasowały zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Dokonując takiego zakupu zyskujemy mnóstwo miejsca, które zajęłyby osobno stojące łóżko, biurko plus regał na zabawki. Dodatkowo takie meble dla dzieci to swojego rodzaju atrakcja, bo kto nie chciałby spać na łóżku piętrowym? Kiedyś była to opcja jedynie dla tych, którym przyszło dzielić pokój z rodzeństwem. Natomiast obecnie łóżko piętrowe może się znaleźć w pokoju każdego jedynaka. Inną opcją jest łóżko piętrowe pod którym znajdują się same szafki. W tym wypadku biurko przylega do jednego z boków łóżka. 

 

Biurko u kilkulatka

Często rodzice trzy-, czterolatków zastanawiają się czy biurko to konieczny mebel, który powinien pojawić się w pokoju malucha. Argumentem, który przemawia za tym, żeby się jeszcze wstrzymać z zakupem jest chęć zaoszczędzenia miejsca. Mały stolik, na którym maluch może rysować zajmuje przecież mniej miejsca, prawda? Otóż takie myślenie jest błędne. Czas szybko leci, a my się nie obejrzymy i nasza pociecha rozpocznie swoją przygodę ze szkołą. A wtedy biurko będzie niezbędne, aby dziecko miało komfortowe warunki do nauki i odrabiania zadań domowych. Dlatego meblując pokoik dziecięcy myślmy przyszłościowo. Tym bardziej, że nowoczesne meble dla dzieci oferują rozwiązania, które nie zabierają dużo miejsca, a nawet pomagają je zaoszczędzić, tak jak w przypadku wspomnianego łóżka. Takie nowoczesne konstrukcje sprawią, że pokój naszej pociechy stanie się obiektem pożądania odwiedzających go koleżanek i kolegów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *