Bezpieczne meble dla małych rozrabiaków

Małe dzieci, a szczególnie chłopcy to istoty bardzo żywe, które rozpiera energia i których wszędzie jest pełno. Stąd też aranżując wnętrze dla małego dziecka musimy brać pod uwagę to, aby meble które się w nim znajdą oraz wszystkie dodatki były dla malucha bezpieczne. Na szczęście producenci mebli dla dzieci biorą ten aspekt pod uwagę i dzięki temu mamy szeroki wybór tego, co bez obaw możemy kupić do wnętrza swojej pociechy. Warto dodać, że wielu ekspertów twierdzi, że w ciągu ostatnich lat rynek wyrobów meblowych dla najmłodszych może pochwalić się dużym postępem zarówno technologicznym, jak i również wzorniczym.

Zastanawiasz się jakie powinny być meble dla chłopca, aby nie stanowiły dla niego zagrożenia? Zatem podpowiadamy! Przede wszystkim podczas ich wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na następujące kwestie:
– krawędzie mebli – ostre krawędzi i narożniki to duże ryzyko tego, że dziecko uderzy się, a w konsekwencji dojdzie do rozcięcia naskórka. Dlatego też meble dla chłopca, choć dla dziewczynki również powinny mieć zaokrąglone krawędzie. Jeżeli ich nie mają to możemy ratować się nakładkami, które są powszechnie dostępne i które możemy nakleić na rogi mebli.
– potencjalne ryzyko zakleszczenia – oznacza to, że meble nie powinny mieć elementów, w których mogą się zakleszczyć maluszki dziecka lub inne części ciała.
– bezpieczne zamykanie – wiąże się ono z tym, aby uniknąć sytuacji, w której dziecko przytrzaśnie sobie niechcący palce czy dłoń. Dlatego wszystkie szuflady i szafki, które znajdą się w pokoiku malucha powinny być wyposażone w mechanizm bezpiecznego zamykania.

Oferta mebli dla dzieci jest obecnie tak szeroka, że rodzice bez problemu znajdą to czego szukają i co spełnia ich wymagania. Czasy, kiedy w pokoju chłopca znajdowała się meblościanka czy łóżko z mało atrakcyjnym obiciem minęły bezpowrotnie. Teraz rodzice mogą kupić meble dla chłopca, które będą nowoczesne, kolorowe, designerskie, bezpieczne i co najważniejsze funkcjonalne, a to wszystko sprawi, że pokój malucha będzie prezentował się naprawdę zachwycająco. Duża różnorodność powoduje, że z łatwością dopasujemy bezpieczne meble do wieku dziecka. Dla młodszych chłopców możemy kupić meble, na których znajdują się motywy bajkowe, a dla starszych w jednolitym kolorze lub piękne połączenie na przykład bieli z kolorem niebieskim.

Meblując pokój dla chłopca nie zapomnijmy o dodatkach… Samochody, statki, wozy strażackie czy okręty to efektowne dodatki, które wykańczają wnętrze i wpływają na jego ostateczny wygląd. Powinny być zgodne z zainteresowaniami młodego odkrywcy, dzięki czemu będzie on mógł poprzez pokój wyrażać siebie. Ponadto w takim wnętrzu, w którym otaczają go ulubione przedmioty będzie przebywał z o wiele większą przyjemnością! Sprawmy radość dziecku i stwórzmy mu pokój, który będzie spełnieniem jego marzeń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *